Daugiau nei ketvirtadalis BAB banko SNORAS indėlininkų ir investuotojų jau gavo virš 3,6 mln. eurų už neįsigaliojusias obligacijas ir akcijas

2018-09-12

Daugiau nei ketvirtadalis BAB banko SNORAS indėlininkų ir investuotojų jau gavo virš 3,6 mln. eurų už neįsigaliojusias obligacijas ir akcijas

VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ (IID) praneša, kad 3,62 mln. Eur suma jau išmokėta BAB banko SNORAS neišleistų obligacijų ir neregistruotų akcijų turėtojams.

Didžioji dalis šios sumos išmokėta už akcijas – 2,43 mln. Eur 479 akcijų turėtojams, o už obligacijas – 1,19 mln. Eur 117 obligacijų turėtojų. Tai yra daugiau nei ketvirtadalis visų, kuriems šios išmokos priklauso. Draudimo išmokas pagal indėlininkų ir investuotojų prašymus IID pradėjo mokėti rugpjūčio 29 d.

IID tikisi, kad pagrįstus reikalavimus turintys indėlininkai ir investuotojai ir toliau bus tokie aktyvūs teikdami prašymus draudimo išmokoms gauti, ypač per elektroninius valdžios vartus. „Gaunami didžiuliai prašymų dėl draudimo išmokų kiekiai, todėl tikėtina, kad didžioji dalis, o galbūt ir visos draudimo išmokos, idėlininkus ir investuotojus pasieks iki metų galo. Raginame ir toliau teikti prašymus. Suprasdami žmonių prašymų operatyvaus įgyvendinimo svarbą, draudimo išmokas beveik visais atvejais išmokame per trumpesnį nei įstatymais nustatytą 20 darbo dienų terminą“, – sako IID direktorė Aurelija Mažintienė.

IID sulaukia nemažai kreipimųsi išmokėti išmokas už BAB banko SNORAS įsigaliojusias obligacijas. Tačiau už šiuos bankrutavusio banko produktus draudimo išmokos nepriklauso. Tą patvirtina ir Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, atsižvelgdamas į ankstesnį Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) išaiškinimą (2015 m. lapkričio 17 d.). Neįsigaliojusiomis obligacijomis, kurioms taikoma draudimo apsauga, laikomos tik obligacijos, kurių emisijos numeriai yra Nr. 11 ir Nr. 12 (žiūrėti obligacijų sutarties 1.1 punktą) ir įsigaliojimo data yra po 2011 m. lapkričio 24 d. (žiūrėti obligacijų sutarties 1.10 punktą).