Draudimo išmokos bus pervestos dar 445 Nacionalinės kredito unijos indėlininkams

Valstybės įmonė „Indėlių ir investicijų draudimas” išmokės draudimo išmokas 445 indėlininkams, Nacionalinėje kredito unijoje laikiusiems daugiau nei 65 tūkst. litų, kai tik gaus duomenis iš Nacionalinės kredito unijos bankroto administratoriaus. Draudimo išmokas bus galima atsiimti banke „Danske Bank”. Teisinis pagrindas pervesti šias draudimo išmokas atsirado gavus Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie LR Vidaus reikalų ministerijos (toliau – FNTT) tyrimo rezultatus. Tyrimu siekta išsiaiškinti Nacionalinėje kredito unijoje laikytų indėlių, didesnių nei 65 tūkst. litų, lėšų įsigijimo teisėtumą.  

„Apgailestaujame, kad indėlininkams, kurie pinigus įgijo teisėtu būdu, teko patirti nepatogumų, tačiau draudimo įmonė daro viską, kad draudimo išmokos kuo greičiau pasiektų indėlininkus. Šiuo metu yra aišku, kad draudimo išmokas galėsime išmokėti 445 iš 468 indėlininkų, kurių lėšų įsigijimo teisėtumas buvo tiriamas. Dėl 23 indėlininkų bus atliekamas detalus tyrimas, jeigu paaiškėtų, kad nėra kliūčių jiems mokėti draudimo išmokas, draudimo įmonė jas išmokės”, – teigė Aurelija Mažintienė, „Indėlių ir investicijų draudimas” direktorė.  

Nacionalinės kredito unijos indėlininkams, turėjusiems daugiau nei 65 tūkst. litų, draudimo išmokų grąžinimas buvo laikinai pristabdytas dėl FNTT vykdyto tyrimo, kurio metu siekta išsiaiškinti indėlio lėšų įsigijimo teisėtumą. Galimybę šiuo atveju stabdyti draudimo išmokų išmokėjimą numato Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymo 12 straipsnio 2 dalis.

Draudimo įmonė jau yra bankui pervedusi dalį draudimo išmokų, priklausančių 2617 Nacionalinės kredito unijos indėlininkams.