Europoje indėlių garantijų sistemos koordinuojamos nacionaliniu lygmeniu

Per pastarąsias dienas – žlugo trys bankai: JAV įsteigti „Silicon Valley Bank“ (SVB), „Signature Bank“ ir „Baltic International Bank“ Latvijoje.

Atkreipiame dėmesį, jeigu indėliai Lietuvoje apdrausti, tai gyventojų pinigai iki 100 000 Eur yra saugūs – draudimas garantuoja indėlių grąžinimą. Lietuvoje nuo 1997 m pagal LR indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymą veikia privalomasis indėlių ir investicijų draudimas. Bankai ir kitos kredito įstaigos, priimančios gyventojų bei juridinių asmenų indėlius, moka nustatyto dydžio draudimo įmokas, kurios yra kaupiamos Indėlių draudimo fonde, jei finansų institucijos nebesugebėtų vykdyti savo įsipareigojimų gyventojams, t. y. neturėti lėšų indėlių grąžinimui.

🔹 Nors tai kas dabar įvyko JAV yra didžiausias nuopuolis po 2008 m. krizės, JAV prezidentas Joe Bidenas socialiniame tinkle „Twitter“ rašė, jog Amerikos žmonės ir Amerikos įmonės gali būti tikri, kad jų indėliai bankuose bus prieinami, kai jų prireiks. „Signature Bank“ banko klientai atgaus visus savo indėlius, įskaitant pinigus, viršijančius 250.000 USD federalinio indėlių draudimo limitą, sakė bankų priežiūros institucijos.

🔹 Latvijos centrinis bankas, atsižvelgdamas į Europos Centrinio Banko sprendimą, parengs ir pateiks teismui prašymą pradėti „Baltic International Bank“ likvidavimo procesą ir paskirti likvidatorių. Kaip jau buvo skelbta, praėjusių metų gruodžio 12 d. FKRK nusprendė sustabdyti „Baltic International Bank“ finansinių paslaugų teikimą, pripažindama, kad šis komercinis bankas yra susidūręs su rimtais finansiniais sunkumais, ir nuspręsdama nesiimti priemonių jo veiklai stabilizuoti.