Kredito unijos „Baltijos“ indėlininkams papildomai bus išmokėti 2,9 mln. eurų

  2017-10-09      

Kredito unijos „Baltija“ indėlininkai, dėl kurių indėlių teisėsaugos institucijos vykdė tyrimus, nuo spalio 19 dienos kviečiami atsiimti draudimo išmokas AB Šiaulių bankas padaliniuose.          

 

VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“, vadovaudamasi Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymo (toliau – įstatymas) 7 straipsnio 2 dalies nuostatomis, nuo 2017 m. spalio 6 dienos kredito unijos „Baltija“  indėlininkams per pasirinktą mokėjimo agentą AB Šiaulių bankas  išmokėjo          8,6 mln. eurų dydžio draudimo išmokas. 

 

Įstatymo 7 straipsnio 4 dalis 1 punktas numato, kad Indėlių draudimo išmokos išmokėjimas atidedamas, kai trūksta duomenų, kuriais pagrindžiama besikreipiančio asmens teisė į indėlių draudimo išmoką.

 

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos skyrius atliko ikiteisminius tyrimus dėl galimo kredito unijos „Baltija” didelės vertės turto iššvaistymo, dėl ko daliai minėtos kredito unijos indėlininkų draudimo išmokų išmokėjimas buvo atidėtas.

 

 Pasibaigus tyrimui ir laikinajam administratoriui pateikus papildomus duomenis apie KU „Baltija“ indėlininkus, VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ į AB Šiaulių banką papildomai pervedė 2,9 mln. eurų dydžio draudimo išmokų sumą 58 indėlininkams.

 

 Jeigu indėlininkai yra išvykę ar dėl kitų priežasčių negali šiuo metu atsiimti draudimo išmokos, jie tai galės padaryti ir vėliau, nes teisė į draudimo išmoką galioja 5 metus nuo draudžiamojo įvykio dienos. Draudimo išmoka negali būti didesnė kaip 100 000 eurų, išskyrus Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymo 4 straipsnyje numatytas išimtis.

          

Daugiau informacijos:

  • apie indėlių draudimą sužinosite VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ interneto svetainėje http://www.iidraudimas.lt arba telefonu (8 5) 213 5657.
  • apie išmokų išmokėjimo tvarką sužinosite AB Šiaulių bankas interneto svetainėje sb.lt arba telefonu 1813.