Kredito unijos „Vilniaus kreditas“ indėlininkai draudimo išmokas galės atsiimti „Citadele“ banke

2017 11 28

Kredito unijos „Vilniaus kreditas“ indėlininkai draudimo išmokas galės atsiimti „Citadele“ banke

VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ (toliau – draudimo įmonė) informuoja, kad kredito unijos „Vilniaus kreditas“ indėlininkai jiems priklausančias draudimo išmokas galės atsiimti bet kuriame iš 8 „Citadele“ banko padalinių, įsikūrusių 6 Lietuvos miestuose.

Kredito unijų indėlininkai dėl jiems priklausančių draudimo išmokų į banką gali kreiptis nuo 2017 m. lapkričio 28 dienos.

Atvykstant į „Citadele“ banko klientų aptarnavimo padalinius dėl draudimo išmokos atsiėmimo, indėlininkams reikia turėti galiojantį indėlininko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą įgaliojimą (jei dėl išmokos kreipiasi indėlininko įgaliotas asmuo) ar paveldėjimo dokumentus (jei kreipiasi paveldėtojai).

Atvykus į banką, indėlininkas turės pasirinkti būdą atsiimti draudimo išmoką – ji gali būti grąžinta grynais pinigais ar pavedimu į kitą Europos Sąjungoje registruotą kredito įstaigą (banką ar kredito uniją).

Indėlininkas, atvykstantis atsiimti draudimo išmokos, turėtų žinoti savo sąskaitos, esančios kitoje kredito įstaigoje, numerį ir kredito įstaigos pavadinimą. Abu indėlių draudimo išmokų atsiėmimo būdai (grynais pinigais arba vienu pavedimu į kitą Lietuvoje esančią kredito įstaigą) indėlininkams yra nemokami.

Draudimo išmokos skaičiuojamos ir išmokamos eurais.

Jeigu indėlininkai yra išvykę ar dėl kitų priežasčių negali šiuo metu atsiimti draudimo išmokų, jie tai galės padaryti ir vėliau, nes teisė į draudimo išmoką galioja 5 metus nuo draudžiamojo įvykio dienos.

Bendra mokėtinų draudimo išmokų suma kredito unijoje „Vilniaus kreditas“ siekia 20,4 mln. eurų, indėlininkų, kuriems priklauso draudimo išmokos skaičius – 1247. Kredito unijos „Vilniaus kreditas“ draudžiamasis įvykis įvyko 2017 m. lapkričio 10 d.

Daugiau informacijos:

  • apie indėlių draudimą sužinosite VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ interneto svetainėje http://www.iidraudimas.lt arba telefonu (8 5) 213 5657.
  • apie išmokų išmokėjimo tvarką sužinosite „Citadele“ bankas interneto svetainėje citadele.lt arba telefonu 19091.

 

Apie VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“

VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ įsteigta 1996 m. Įmonė įkurta 1996 metais, nuo to laiko Lietuvoje pradėjo veikti indėlių draudimo sistema, kuri draudė gyventojų indėlius bankuose. Nuo 2002 metų vidurio

indėlių draudimo sistema apėmė fizinių ir juridinių asmenų indėlius, laikomus bankuose ir kredito unijose. Tais pačiais 2002 metais Įmonė pradėjo drausti finansų įstaigų įsipareigojimus investuotojams. Šiuo metu

draudimo išmokos jau bus išmokėtos 15 kredito įstaigų indėlininkams ir 1 finansų įstaigos investuotojams, paskelbus šių įstaigų nemokumą. 13 iš 15 kredito įstaigų nemokumas buvo paskelbtas 2011-2017 metais.

Apie „Citadele” grupę

 

„Citadele“ grupė yra valdoma iš Latvijos, o jos dukterinės įmonės ir filialai veikia Latvijoje, Lietuvoje, Estijoje ir Šveicarijoje. „Citadele“ bankas tvarko atsiskaitymus ir mokėjimus kortelėmis, teikia kreditavimo, investicines, lizingo ir turto valdymo paslaugas, taip pat siūlo daug išskirtinių ir unikalų produktų. „Citadele“ banko vizija – tapti geriausiu finansinių paslaugų teikėju Baltijos šalyse tiek fiziniams asmenims, tiek ir mažosioms bei vidutinėms įmonėms.