Kreditoriai sieks maksimalaus interesų tenkinimo „Švyturio taupomosios kasos“ bankroto procese

VĮ „Indėlių ir investicijų draudimo” kreditorinis reikalavimas bankrutavusiai kredito unijai „Švyturio taupomoji kasa” sudaro 99,8 proc. (17 mln. 73 tūkst. litų) visų Klaipėdos apygardos teismo patvirtintų kreditorinių reikalavimų. Pirmojo kreditorių susirinkimo, vykusio birželio 25 d., pirmininku išrinktas „Indėlių ir investicijų draudimas” atstovas.

„Suprantu, kad kredito unijos bankroto administravimo metu bus keliamos sudėtingos užduotys, tokios kaip kredito unijos turto administravimas, realizavimas ir kreditorinių reikalavimų tenkinimas. Nuo bankroto administratoriaus ir jo komandos profesionalumo priklausys ir bankroto proceso sudėtingumas bei eiga. Pagrindinis mūsų uždavinys – atstovauti „Indėlių ir investicijų draudimui” bei kitiems kreditoriams ir siekti maksimalaus jų interesų tenkinimo. Su bankroto administratoriaus komanda dirbsime taip, kad būtų užtikrinta kuo skaidresnė „Švyturio taupomosios kasos” bankroto procedūros eiga, kad informacija būtų laiku ir visada pasiekiama visiems be išimties kreditoriams, kad kreditorių susirinkimo sprendimai būtų viešai prieinama kiekvienai suinteresuotai kreditorių grupei”, – teigė Aurelija Mažintienė, „Indėlių ir investicijų draudimo” direktorė.

Birželio 30 d. duomenimis, nuo draudimo išmokų mokėjimo pradžios 459 „Švyturio taupomosios kasos” indėlininkai jau yra atsiėmę 16 mln. 706 tūkst. litų, tuo tarpu 376 tūkst. litų draudimo išmokų dar neatsiėmė 23 indėlininkai. „Indėlių ir investicijų draudimo” bankui „Danske Bank” pervesta draudimo išmokų suma šios kredito unijos indėlininkams sudaro 17 mln. 82 tūkst. litų, indėlininkų, kuriems priklauso draudimo išmokos, yra 482.

„Švyturio taupomajai kasai” draudžiamasis įvykis įvyko š.m. sausio 24 d.