„Laikinosios sostinės kreditas“ indėlininkai draudimo išmokas gali atsiimti banke „Danske Bank“

Nuo šiandien, birželio 5 d., draudžiamąjį įvykį patyrusios kredito unijos „Laikinosios sostinės kredito” indėlininkai dėl jiems priklausančių draudimo išmokų gali kreiptis į banką „Danske Bank”, kuriam valstybės įmonė „Indėlių ir investicijų draudimas” pervedė draudimo išmokas.

„Užtikrinome, kad visi „Laikinosios sostinės kredito” indėlininkai, kuriems priklauso draudimo išmokos, jas gautų laiku. Tačiau norime priminti, kad, jeigu indėlininkai yra išvykę ar dėl kitų priežasčių negali šiuo metu atsiimti draudimo išmokos, jie tai galės padaryti ir vėliau, nes teisė į draudimo išmoką galioja 5 metus nuo draudžiamojo įvykio dienos”, – teigė Aurelija Mažintienė, „Indėlių ir investicijų draudimas” direktorė.

Draudimo įmonė gavusi duomenis iš „Laikinosios sostinės kredito” apie indėlininkus ir jų turėtus indėlius ir pasirinkusi banką draudimo išmokoms išmokėti, pervedė 22,8 mln. litų draudimo išmokų 612 buvusių šios kredito unijos indėlininkų.

„Pradėjus mokėti draudimo išmokas „Laikinosios sostinės kredito” indėlininkams, didesnio jų srauto laukiame Kaune ir esame pasiruošę užtikrinti sklandų mokėjimo procesą. Tačiau draudimo išmokų gavėjai gali kreiptis į bet kurį „Danske Bank” skyrių su asmens tapatybę įrodančiu dokumentu ir atsiimti jiems priklausančią draudimo išmoką”, – sako Darius Jasinskis, „Danske Bank” Verslo plėtros tarnybos direktorius.

Bankas draudimo išmokų mokėjimą administruoja pagal „Indėlių ir investicijų draudimo” pateiktus duomenis, indėlininkams nereikia imtis papildomų veiksmų ar patiems informuoti apie savo turėtą indėlį. Draudimo išmokų gavėjams, kurie jau yra „Danske Bank” klientai, lėšos bus automatiškai įskaitytos į turimą sąskaitą. Indėlininkai, kurie pradėjus išmokėti lėšas neturi sąskaitos „Danske Bank”, galės ją atsidaryti atvykę į banko skyrių ir po to valdyti lėšas einamojoje sąskaitoje įprastais būdais. Danske Bank” papildomų mokesčių už išmokų mokėjimą netaikys. Jeigu indėlininkai šiuo metu negali atsiimti draudimo išmokos, jie tai galės padaryti ir vėliau, nes teisė į draudimo išmoką galioja 5 metus nuo draudžiamojo įvykio dienos.

Draudžiamasis įvykis kredito unijai „Laikinosios sostinės kreditas” įvyko gegužės 9 d.

Daugiau informacijos:

– apie draudimo išmokų apskaičiavimą: http://iidraudimas.lt/lt/, tel.:8 5 213 5657;

– apie išmokų mokėjimo tvarką: www.danskebank.lt/unijos, tel.: 1636

Apie draudimo išmokas:

– Vadovaujantis Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymu, draudimo išmoka negali būti didesnė nei 345 280 litų.

– Draudimo išmoka mokama už indėlius, laikytus litais ir užsienio valiuta – JAV doleriais, eurais bei Europos Ekonominės Erdvės valstybių nacionalinėmis valiutomis

– Jeigu indėlininkas turėjo lėšų skirtingose sąskaitose, jo lėšos yra sumuojamos ir išmokama draudimo išmoka negali būti didesnė nei 345 280 litų.

– Jeigu sąskaitos turėtojai yra keli asmenys, tai kiekvienas iš bendros sąskaitos turėtojų turėtų teisę į maksimalaus dydžio neviršijančią išmoką.

– Jeigu indėlininkas turi įsipareigojimų kredito unijai (pavyzdžiui, yra paėmęs paskolą), draudimo suma skaičiuojama iš turėto indėlio atimant įsipareigojimus, bet negali būti didesnė nei 345 280 litų.

– Vadovaujantis Draudimo išmokų apskaičiavimo ir mokėjimo tvarka, palūkanos už indėlius priskaičiuojamos už laikotarpį iki draudžiamojo įvykio dienos.

– Teisę į draudimo išmoką indėlininkas įgyja draudžiamojo įvykio dieną ir ją turi 5 metus nuo draudžiamojo įvykio dienos.

– Draudimo išmokos apskaičiuojamos ir mokamos litais.