Nacionalinės kredito unijos indėlininkai, laikę indėlius virš 65 tūkst. litų, jau gali atsiimti draudimo išmokas

Valstybės įmonė „Indėlių ir investicijų draudimas” iš Nacionalinės kredito unijos bankroto administratoriaus gavo duomenis apie mokėtinas draudimo išmokas indėlininkams, Nacionalinėje kredito unijoje laikiusiems daugiau nei 65 tūkst. litų, ir pervedė jas bankui „Danske Bank”. Iš 468 indėlininkų, kuriems draudimo išmokų išmokėjimas buvo pristabdytas, draudimo išmokos pervestos 445 indėlininkams už bendrą 59 mln. 176 tūkst. litų sumą. Iš viso draudimo įmonė bankui jau yra pervedusi 113 mln. 678 tūkst. litų draudimo išmokų, priklausančių 3062 Nacionalinės kredito unijos indėlininkams. Dėl likusių 23 indėlininkų vykdomas detalus tyrimas, jeigu atsiras teisinis pagrindas, draudimo įmonė perves draudimo išmokas teisę į jas įgijusiems indėlininkams.

„Indėlininkai, kurie Nacionalinėje kredito unijoje laikė daugiau nei 65 tūkst. litų, dėl nuo draudimo įmonės nepriklausiusių aplinkybių kurį laiką negalėjo disponuoti savo pinigais. Tačiau draudimo įmonė, atsiradus teisiniam pagrindui pervesti draudimo išmokas ir indėlininkų sąrašus, per kaip įmanoma trumpesnius terminus užtikrino galimybę indėlininkams atgauti jiems priklausančias draudimo išmokas. Norime priminti, kad, jeigu indėlininkai yra išvykę ar dėl kitų priežasčių negali šiuo metu atsiimti draudimo išmokos, jie tai galės padaryti ir vėliau, nes teisė į draudimo išmoką galioja 5 metus nuo draudžiamojo įvykio dienos”, – teigė Aurelija Mažintienė, „Indėlių ir investicijų draudimas” direktorė.

Nacionalinės kredito unijos indėlininkams, turėjusiems daugiau nei 65 tūkst. litų, draudimo išmokų mokėjimas buvo laikinai pristabdytas dėl FNTT vykdyto tyrimo, kuriuo siekta išsiaiškinti, ar teisėtai buvo įgytos indėlio lėšos. Galimybę šiuo atveju stabdyti draudimo išmokų išmokėjimą numato Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymo 12 straipsnio 2 dalis.

Kovo 26 d. 8 val. „Danske Bank” duomenimis, draudimo išmokas iš banko „Danske Bank” jau atsiėmė 2483 Nacionalinės kredito unijos indėlininkai už bendrą 49,6 mln. litų  sumą.

„Didesnės  nei 65 tūkst. litų draudimo  išmokos  bus administruojamos įprasta tvarka, unijų  indėlininkai dėl išmokų gali kreiptis į bet kurį „Danske Bank” skyrių”, – sako Mindaugas Dambrauskas, „Danske Bank” Produktų ir kanalų plėtros departamento direktorius.

Indėlininkai gali kreiptis į „Danske Bank” skyrius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje. Draudimo išmokų gavėjams, kurie jau yra tapę „Danske Bank” klientais, lėšos bus automatiškai įskaitytos į turimą sąskaitą. Indėlininkai, kurie neturi sąskaitos „Danske Bank”, galės ją atsidaryti atvykę į banko skyrių ir po to valdyti lėšas einamojoje sąskaitoje įprastais būdais. Indėlininkai, apsisprendę lėšas pervesti į kito banko sąskaitą ar pasiimti grynuosius pinigus, turės atvykti į „Danske Bank” padalinį ir pateikti reikalingus dokumentus. Su savimi užtenka turėti pasą, asmens tapatybės kortelę ar vairuotojo pažymėjimą, kuris išduotas ne anksčiau kaip 2003 metais. Daugiau informacijos galima rasti čia: http://www.danskebank.lt/unijos

Jeigu indėlininkai yra išvykę ar dėl kitų priežasčių negali šiuo metu atsiimti draudimo išmokos, jie tai galės padaryti ir vėliau, nes teisė į draudimo išmoką galioja 5 metus nuo draudžiamojo įvykio dienos.

 Nacionalinei kredito unijai draudžiamasis įvykis įvyko sausio 24 d.

Apie draudimo išmokas:

– Draudimo išmoka negali būti didesnė nei 345 280 litų.

– Draudimo išmoka mokama už indėlius, laikytus litais ir užsienio valiuta – JAV doleriais, eurais bei Europos Ekonominės Erdvės valstybių nacionalinėmis valiutomis

– Jeigu indėlininkas turėjo lėšų skirtingose sąskaitose, jo lėšos yra sumuojamos ir išmokama draudimo išmoka negali būti didesnė nei 345 280 litų.

– Jeigu sąskaitos turėtojai yra keli asmenys, tai kiekvienas iš bendros sąskaitos turėtojų turėtų teisę į maksimalaus dydžio neviršijančią išmoką, jeigu nenurodyta kitaip.

– Jeigu indėlininkas turi įsipareigojimų kredito unijai (pavyzdžiui, yra paėmęs paskolą), draudimo suma skaičiuojama iš turėto indėlio atimant įsipareigojimus, bet negali būti didesnė nei 345 280 litų.

– Remiantis Draudimo išmokų apskaičiavimo ir mokėjimo tvarka, palūkanos už indėlius priskaičiuojamos už laikotarpį iki draudžiamojo įvykio dienos.

– Teisę į draudimo išmoką indėlininkas įgyja draudžiamojo įvykio dieną ir ją turi 5 metus nuo draudžiamojo įvykio dienos.

– Draudimo išmokos apskaičiuojamos ir mokamos litais.