Svarbi informacija „SNORO“ neišleistų obligacijų ir neįsigaliojusių akcijų emisijos pirkėjams: dėl ES Teisingumo teismo sprendimo

2018-04-03

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (toliau – ESTT) 2018 m. kovo 22 d. priėmė prejudicinį sprendimą dėl Lietuvos Aukščiausiojo Teismo kreipimosi išaiškinti Direktyvų 94/19/EB ir 97/9/EB nuostatas, susijusias su neužregistruotų BAB banko SNORAS akcijų emisijos ir neišleistų šio banko obligacijų pirkėjų teisėmis pagal paminėtas direktyvas.

Šiuo metu svarbu sulaukti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išaiškinimo šių kategorijų bylose, nes:

  1. Tai nėra galutinis sprendimas bylose, kadangi pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos Veikimo 267 straipsnį, ESTT priima prejudicinį sprendimą tik dėl Europos Sąjungos institucijų, įstaigų ar organų aktų, šiuo atveju – dviejų direktyvų nuostatų – išaiškinimo.
  2. ESTT nepasisako dėl konkrečių asmenų teisių gynimo.
  3. Galutinį sprendimą bylose konkrečių asmenų atžvilgiu priima nacionalinis teismas.

Lietuvos Aukščiausiajam Teismui atnaujinus civilines bylas  dėl neįsigaliojusios akcijų emisijos ir dėl neišleistų banko obligacijų, jose bus išnagrinėti konkrečių ieškovų reikalavimai ir suformuota nacionalinio teismo praktika šių kategorijų bylose.

Atsižvelgiant į tai, draudimo išmokų mokėjimo asmenims, pervedusiems lėšas apmokėjimui už neišleistas Snoro obligacijas ir neįsigaliojusios emisijos akcijas, klausimas bus sprendžiamas sulaukus Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išaiškinimo.