Unijų indėlininkai jau atsiėmė daugiau nei pusę draudimo išmokų sumos

Nacionalinės kredito unijos ir „Švyturio taupomosios kasos” indėlininkai jau atsiėmė daugiau nei pusę valstybės įmonės „Indėlių ir investicijų draudimas” (toliau – draudimo įmonė) iki šiol pervestos draudimo išmokų sumos bankui „Danske Bank”, per kurį mokamos draudimo išmokos šių unijų indėlininkams.

„Draudimo įmonė jau yra pervedusi draudimo išmokų visiems „Švyturio taupomosios kasos” ir daliai Nacionalinės kredito unijos indėlininkų už bendrą 71 mln. 575 tūkst. litų sumą. Norime priminti, kad visi indėlininkai savo draudimo išmokas gali atsiimti per 5 metus nuo draudžiamojo įvykio dienos”, – teigė „Indėlių ir investicijų draudimo” direktoriaus pavaduotojas Darius Čerka. 

Vasario 21 d. 15 val. „Danske Bank” duomenimis, draudimo išmokas gavo 1815 Nacionalinės kredito unijos ir „Švyturio taupomosios kasos” indėlininkų, jiems išmokėta daugiau nei pusė (41.7 mln. Lt) visos iki šiol draudimo įmonės pervestos draudimo išmokų sumos.

Dauguma indėlininkų, kurie kreipėsi dėl draudimo išmokų, yra privatūs asmenys.

Dėl draudimo įmonės pervestų išmokų į „Danske Bank” jau kreipėsi 1546 Nacionalinės kredito unijos indėlininkai ir 269 „Švyturio taupomosios kasos” indėlininkai. Atitinkamai Nacionalinės kredito unijos indėlininkams jau išmokėta 32,1 mln. litų draudimo išmokų, o „Švyturio taupomosios kasos” indėlininkams – 9,6 mln. litų.

„Draudimo išmokų mokėjimas vyksta sklandžiai ir patogiai. Unijų indėlininkai, kurie dar nesikreipė dėl draudimo išmokų, gali tai padaryti bet kuriame „Danske Bank” skyriuje”, – sako Mindaugas Dambrauskas, „Danske Bank” Produktų ir kanalų vystymo departamento direktorius.

Indėlininkai dėl jiems priklausančių draudimo išmokų gali kreiptis į bet kurį „Danske Bank” skyrių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje. Informaciją apie „Danske Bank” klientų aptarnavimo padalinių adresus ir darbo laiką galima rasti čia.

Indėlininkams priklausančias draudimo išmokas draudimo įmonė  bankui „Danske Bank” pervedė vasario 15 d., tą pačią dieną bankas pradėjo išmokėti jas indėlininkams. 

Šis išmokų administravimas indėlininkams nieko nekainuoja.